search

Nutrilyte - Elektrolity

95,00 zł
Brutto

NUTRILYTE

NutriLyte pomaga w szybkim przywróceniu energii, zwiększeniu wydajności w czasie wysokich temp. i zmniejszeniu osłabienia podczas transportu. Zawsze należy zapewnić swobodny dostęp do wody podczas podawania NutriLyte.

Rozmiar
Ilość

 

Polityka Prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

NUTRILYTE –  ELEKTROLITY


Elektrolity są niezbędne zarówno dla koni, jak i ludzi. Na najbardziej podstawowym poziomie elektrolity to połączenie soli i minerałów, które są wykorzystywane w procesach chemicznych w komórkach organizmu. Kiedy koń jest odwodniony po forsownych ćwiczeniach lub wystawieniu na działanie ciepła, traci krytyczne płyny i elektrolity. Samo dostarczenie wody jest niewystarczające, ponieważ to nie zastąpi elektrolitów a dodatkowo może je rozcieńczyć, prowadząc do nadmiernego nawodnienia. Koń musi być zaopatrzony w elektrolity, a następnie odpowiednio zaopatrzony w wodę.

Suplement zastępujący elektrolit dla koni NutriLyte zawiera chlorek sodu i potas w takim samym stosunku, w jakim jest tracony z potem. Ponieważ NutriLyte zawiera łatwo przyswajalne węglowodany, znacznie szybciej uzupełnia energię i dlatego może być stosowany podczas ćwiczeń i bezpośrednio po nich.

Skład:

Suplement zastępujący elektrolit dla koni NutriLyte zawiera następujące składniki (na kg):

Chlorek sodu 88g

Cytrynian sodu 45g

Chlorek potasu 50g

Fosforan monopotasowy 13g

Witamina C   7,5 g

Maltodekstryna 790g

Aromat jabłkowy

Suplement zastępujący elektrolit dla koni NutriLyte jest zalecany:

- Zwiększone straty płynów

- Ćwicz w gorących warunkach

- Transport

- Zwiększona potliwość

Stosowanie:

NutriLyte Powder  1,5 kg - 30 g do paszy lub 3 litry wody i mieszaj podczas dodawania. Podawać codziennie. Maksymalnie dopuszcza się podanie 100 g na zwierzę przez 1-3 dni. W trakcie stosowania zapewnić dostęp do świeżej wody.

Żel NutriLyte 60 ml – jest stosowany gdy potrzebujemy natychmiastowych efektów. Jeden żel zastępuje straty elektrolitów odpowiadające 1% utracie płynu. Stosować minimum trzy godziny przed ćwiczeniami. Po wyczerpującym wysiłku zalecane są dwie strzykawki.

Opakowania:

Proszek 1,5 kg, a 30 g dziennie wystarcza na 50 dni *

* Ilość dni w produkcie ma charakter orientacyjny i jest uzależniona od wagi zwierzęcia oraz okresów stosowania

007
50 Przedmioty
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.